Om oss.

Västanvinden drivs av ett litet gäng dedikerade medarbetare som finns här för dig. Om vi inte är ute i landet och träffar dig eller på mässor så finns vi strax utanför Landskrona. Här har vi kontor, lager och Showroom.

På Skånes vackra slätt

Västanvinden drivs från en gård i Äskatorp strax norr om Landskrona på Skånes vackra slätt. Företaget har funnits i branschen sedan 1985.

Vi är ett grossistföretag som framför allt vänder sig till blomsterhandelsbutiker, inredningsbutiker och garden centers. 

Vi på Västanvinden

Magnus Arvidsson Säljansvarig

Magnus Arvidsson

Säljare
Södra Sverige
070 205 41 60
magnus@vastanvinden.se

Veronica Bergholtz Säljare

VERONICA BERGHOLTZ

Säljare
Stockholm
070 450 19 33
veronica@vastanvinden.se

Olle Lundqvist Säljare

OLLE LUNDQVIST

Säljare
Mellansverige
076 213 47 55
olle@vastanvinden.se

Pontus Regnell Säljare

PONTUS REGNELL

Säljare
Norra Sverige
070 656 37 14

Lii Palmqvist Innesälj Kundservice

LII PALMQVIST

Kundservice & innesälj
0418 752 52
lii@vastanvinden.se

Malin Anderberg VD Sortimentsansvarig

MALIN ANDERBERG

VD/Sortimentsansvarig
0418 752 52
malin@vastanvinden.se

Maria Myllenberg Marknadsansvarig

MARIA MYLLENBERG

Marknadsansvarig
0418 752 52
maria@vastanvinden.se

Tanja Blomqvist Ekonomiansvarig

TANJA BLOMQVIST

Ekonomi
0418 752 52
tanja@vastanvinden.se

Mikael Nielsen Lageransvarig

MIKAEL NIELSEN

Lager
0418 752 52
lager@vastanvinden.se

Henrik Lager

HENRIK

Lager
0418 752 52
lager@vastanvinden.se

Stefan Lager

STEFAN

Lager
0418 752 52
lager@vastanvinden.se

Västanvinden utekrukor

Ett brett sortiment.

Västanvindens sortiment av krukor, inredningsprodukter och trädgårdsdekoration utökas kontinuerligt för att följa trenderna på marknaden. Men vi har också det klassiska som aldrig går ur tiden på lager hos oss.

Om du önskar bli återförsäljare ansöker du om ett konto genom att klicka på varukorgen. Som återförsäljare ser du hela vårt gedigna sortiment och kan lägga din order vilken tid på dygnet som helst.

Contact to Listing Owner

Captcha Code